Basketbalové míče je třeba pečlivě vybírat

Spread the love

Výběr basketbalových míčů je v současné době obrovsky velký a vybrat si je možné hned z několika modelů. Internetové stránky sportex.cz nabízejí spoustu basketbalových míčů, které se liší pochopitelně hned v několika základních záležitostech. V první řadě se jedná o cenu a také samotné určení míče. Zapomenout ovšem nelze ani na design, který je také z pohledu hraní basketbalu docela důležitý. V neposlední řadě je možné volit hned z několika významných značek basketbalových míčů.

Berte ohled na velikost míče!

Když už jdeme vybírat basketbalové míče, měli bychom vědět, kdo s těmito míči bude hrát. Stejně jako třeba fotbalové míče, i basketbalové míče jsou rozděleny z pohledu velikosti. Pro muže je ideální velikost 7. Ženy potřebují ke kvalitní hře také speciální velikost basketbalových míčů. Ta je stanovena na číslo 6. Pro děti se vyrábí basketbalové míče o velikosti 5. Ty jim ideálně padnou do ruky, která rozměrově ještě není až tolik velká.

Velmi důležité jsou také materiály

Ať už se jedná o míče značky Gala anebo o jiné značky, velmi důležité jsou zcela určitě také materiály, jež jsou na výrobu basketbalových míčů použity. Většinou jsou již dnešní basketbalové míče syntetické, nicméně není problém také koupit míče pryžové. K dispozici jsou také míče s koženým povrchem.

Další charakteristiky basketbalových míčů

Když už mluvíme o basketbalových míčích, určitě bychom neměli opomenout jednotlivé značky basketbalových míčů. Jmenovat bychom mohli třeba značku Molten, která si již vydobyla místo i na českém trhu. Z dalších značek nelze zapomenout třeba na míče Spalding, jsou to nejkvalitnější míče co se dají sehnat. Hraje se s nimi dokonce i NBA. Jejich kvalita je nesporná. Určitě stojí zato zabývat se i dalšími charakteristikami basketbalových míčů, mezi které patří třeba odskok, obvod, hmotnost anebo tlak.

Napsat komentář