Co je QOBOQOB?

Spread the love

Nudou nevíte, do čeho píchnout? Nebaví vás sedět doma u počítače a chcete vytáhnout paty z domu sami nebo s kamarády? Můžete si pořídit Qoboqob, pecku tohoto roku, se kterou si určitě vyhrajete. Tato malá, šikovná hračka se jednoduše vejde do kapsy, můžete si ji házet, kutálet nebo vzít k vodě a třeba s ní házet žabky, na rozdíl od kamene se totiž qoboqob nikdy nepotopí, takže nebudete muset hledat další a další kamínky. Svůj skákací disk si můžete vybrat z pěti fluoreskujících barev, růžové, modré, oranžové, žluté a zelené, díky výrazné barvě nehrozí, že byste svou hračku někde ztratili. Základní technikou je odrážení od stěny. Jde o to uchopit Qoboqob mezi palec a ukazováček a pomocí zápěstí jím hodit nejprve o podlahu, pak ho nechat odrazit od stěny a následně letící disk chytit. Není ale třeba omezovat se jen na tohle, qoboqob nabízí spoustu možností: rolování disku, jeho kutálení, házení a vyzkoušet můžete mnoho dalších odrážecích kreací a triků, když už budete mít hry dost, můžete ho díky jeho vlastnostem a velikosti klidně sbalit do kapsy a jít dělat něco jiného.

Tento létající talíř oceníte nejen sami, ale také v partě přátel u vody nebo jinde, kde si jím můžete házet jako s frisbee. Stejně tak můžete mezi sebou zkoušet různé triky a odrážecí kreace, předvádět se a soutěžit. Neposlední výhodou, kterou tento létající disk nabízí, je i jeho pozitivní vliv na zdraví. Nejenže se dostanete ven, protože házet si s ním doma by znamenalo riskovat, že něco rozbijete, navíc hra podporuje dynamiku, pohyb a vyžaduje koordinaci očí a rukou, čímž rozvíjí motorické dovednosti a obratnost hráče. Vymýšlením nových kreací navíc rozvíjíte tvořivost.

S qoboqob se můžete bavit individuálně i kolektivně, rozvíjet můžete základní házecí techniky, ale také freestyle. Jak už bylo řečeno, jde o hračku, která bude rozvíjet vaši obratnost, dynamiku, fantazii a kreativitu, která vás dostane ven a se kterou se nikdy nebudete nudit. Jednoduchá, přesto jedinečná hračka, která se vám snadno vejde do kapsy. Tuto outdoorovou novinku můžete pořídit v e-shopech do sta korun.

Napsat komentář