Cvičení Zumba klidně i doma

Spread the love

Spoustě dívek či žen nevyhovuje cvičení v posilovně, protože toto cvičení může být nudné a pomalé. Cvičící často nenachází žádné potěšení při prováděných pravidelně opakujících se cvicích.  Cvičení vás tedy nebaví, ale přesto chcete dělat něco pro své zdraví a krásné tělo? Řešením je Zumba! Ovšem nemyslete si, že Zumba je pouze zábava.  Na hodinách Zumby zapojujete celé tělo, spalujete kalorie, tvarujete vaše křivky a redukujete hmotnost vašeho těla.

Celosvětově moderní a populární cvičení Zumba vzniklo v roce 1999 v Kolumbii, kdy Beto Peréz na svou hodinu aerobicku zapomněl vzít aerobní hudbu. Musel tedy improvizovat a předcvičovat na hudbu z CD, které měl ve svém autě. Předcvičováním na latinsko-americkou hudbu dal základ Zumbě.

Klasická hodina Zumby probíhá následovně. Po příchodu instruktorky se všichni zúčastnění krátce zahřejí, přičemž pro zahřání se volí pomalejší nebo rychlejší hudba.  Nejrychlejší hudba je asi v polovině lekce, která nejčastěji trvá 60 minut.  Za tuto dobu můžete spálit až 800 kalorií.  Zumba představuje pohyb, který je kombinací cvičení a různých tanečních stylů. Hubněte i vy s radostí a bez stresu.

Napsat komentář