Jak použít kinesio tape?

Spread the love

TEMTEX kinesiotape Classic fialová 5 cm x 5 mAni nemáte potuchy, jakou měl čertík z „Princezny ze mlejna“ pravdu, když se chvástal známou větou, že je „malej, ale šikovnej“. Tohle bychom totiž v dnešní době mohli směle aplikovat na mnoho novodobých moderních vynálezů, mezi něž můžeme kinesio tape Temtex bezprostředně zařadit! Že jste o nich ještě neslyšeli? To snad ani není možné, pokud se alespoň trochu zajímáte o sportovní dění.

 Především u vrcholových sportovců se můžeme často setkat s „otejpovanou“ rukou, nohou či ramenem – zkrátka podle toho, co je nejvíce trápí, respektive jaký sval potřebují zpevnit, a zajistit si tak bezbolestný zápas nebo závod. Jednomu by se ani nechtělo věřit, že tato barevná, bavlněná, přilnavá páska, kterou i u nás najdeme pod mezinárodním názvem „kinesio tape“má až takovéto schopnosti! Není tedy k podivu, že se tato terapeutická pomůcka začala využívat i mezi širokou veřejností k léčbě akutních i chronických onemocnění pohybového aparátu. Jak s nimi ovšem pracovat? Nejlepší je to nechat na zkušeném terapeutovi, o tom žádná. Ovšem na internetu naleznete mnoho postupů i videí, jak se „otejpovat“ sám pomocí kinesio tape Temtex. Aplikace je v podstatě jednoduchá, jen musíte mít na paměti několik zásad a pravidel.

Na www.kinesio-tape.cz si máte možnost přečíst i další informace o konkrétních tejpovacích páskách a následně i objednat podle svých představ. Na tomto e-shopu najdete kromě samotných tejpů také veškeré potřebné příslušenství.

Napsat komentář