Jak správně vybírat zimní boty

Spread the love

Kvalitní zimní obuv je velmi důležitá. Pokud se totiž necítíte v botách příjemně a je vám zima, nemáte z pohybu na čerstvém vzduchu vůbec nic. Dbát je ale zapotřebí i na mnohé další aspekty. Na mysli máme především odolnost vůči vlhkosti a také maximální pohodlí při chůzi. Podívejme se tedy přehledně na to, podleských kritérií byste měli zimní boty vybírat. Společně se přesvědčíme o tom, že je jich poměrně hodně. V neposlední řadě doporučíme i eshop, kde si budete moci koupit nejrůznější modely zimní obuvi za výhodné ceny.

Od nohou musí být teplo…

Kvalitní zimní boty by měly být maximálně teplé, abyste v nich neměli pocit zimy. Vyrobeny musí být z dostatečně pevného a přitom nepromokavého materiálu. Chodit by se v nich mělo stejně pohodlně jak na sněhu, tak i na nezpevněné ploše anebo na chodníku či komunikaci. Pro zateplení obuvi se nejčastěji využívá například Polartec. Tato textilie zajistí teplo bez zvýšení hmotnosti a objemu boty. Vy tak budete mít na sobě kompaktní boty, které budou vypadat skvěle a dokonale přilnou k noze. Jinak se používá i Thinsulate a některé další materiály.

Voděodolná impregnace

Velmi důležitá je jak pro dámské, tak i pro pánské zimní boty kvalitní impregnace. Nejčastěji je označena termínem Waterproof. Takto označené boty by měly dokonale zamezit tomu, že dovnitř nateče voda, a to i okolo tkaniček či mezipodešve. Optimální je i využívání impregnačních sprejů, které vlastnosti boty ještě podpoří. Některé boty bývají označené i termínem Water resistant.

Nakupujte výhodně

Sehnat vysoce kvalitní boty za rozumnou cenu dnes není jednoduché. Využijete-li eshopu Extremeship.cz, můžete vybírat ze spousty nejrůznějších modelů. Výbornou volbou jsou zejména značkové boty Globe, které se vyznačují zmiňovanými vlastnostmi a nabízí i spousty dalších výhod.

Napsat komentář