MS v ledním hokeji 2013 se blíží

Spread the love

Nejrychlejší a jedna z neoblíbenějších kolektivních her letos chystá již 77. šampionát. Mistrovství světa v hokeji se pro letošní rok stěhuje do Finska a Švédska. Severské země jsou bezesporu krajiny hokeji zaslíbené a mohou nabídnout zázemí, které bude odpovídat kvalitnímu turnaji se vším všudy.

Termín Mistrovství světa v hokeji 2013 je již přesně stanoven a bude se začínat 3. Května 2013. K zakončení dojde finálovým zápasem 19. května 2013. Velkou výhodou pro milovníky této hry je určitě i skutečnost, že herní systém se nebude žádným způsobem měnit a bude tak přehledný. Celkový počet národních mužstev činí 16 a týmy budou rozděleny do dvou osmičlenných skupin. Ve skupině se bude hrát systémem každá s každým. Postup bude umožněn jen prvním čtyřem týmům z každé skupiny. Ostatní mimo posledních z obou skupin na MS v hokeji tradičně končí. Poslední tým ze skupiny A i B se automaticky loučí s hokejovou elitou a jeho cesta bude dále směřovat do 1. divize.

Čtvrtfinálové skupiny se budou hrát též dle tradičního klíče, tedy 1. ze skupiny A ze 4. ze skupiny B a 2. ze skupiny A se 3. Ze skupiny B. Vše platí i opačně. Hracími městy jsou dvě hlavní metropole obou pořádajících zemí. Náš národní mančaft se utká ve skupině s Kanadou, domácím Švédskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Běloruskem a Slovinskem.

Prostředí MS v hokeji 2013 bude opěr bouřlivé a můžeme se spolehnout na vynikající atmosféru. Již jen samotné hokejové chrámy tomu jednoznačně napovídají. Šance českého národního týmu jsou opět vysoké a severské země nejsou nijak nadměrně vzdálené. Fanoušek se sem může bez větších potíží vydat a podívat se na nejkvalitnější týmy světa. Jejich složení se bud pochopitelně odvíjet i dle situace v kanadskoamerické NHL. Ta bude klasicky finišovat svou započatou zkrácenou sezonu a uvidíme, na které hokejové hvězdy se budeme moci na letošním šampionátu podívat. O kvalitu hokeje se jistě nebude nutné nijak obávat. Stačí jen vytáhnout své národní dresy a vydat se fandit našim, a to buď na místo konání samotné, anebo klidně jen k televizorům.

Napsat komentář