Udržujeme si fyzickou kondici na vodě

Spread the love
Raft

Raft

Sjíždění tuzemských řek se stalo v posledních letech koníčkem velké spousty lidí milujících dobrodružství a vůbec vodáckou atmosféru jako takovou! Řeky v České republice nabízejí možnost skvělých projížděk zejména v letním období. Když je teplo a nějaké to vykoupání ve vodě člověku nevadí, stávají se právě řeky místem s poměrně velkou frekvencí lidí, kteří využívají k jízdě jak klasické lodě, tak i třeba kajak anebo rafty.

Nejlepší řeky pro vodáky

Nejznámější českou řekou spojenou s vodáctvím jako takovým je stoprocentně Vltava. Jde v podstatě také o nejdelší českou řeku, která se vyznačuje na mnoha místech skvělou atmosférou pro vodáky! Celková délka Vltavy činí přibližně 430 kilometrů. Vltava pramení na Šumavě v nadmořské výšce 1 172 metrů a do Kvildy je nazývá Černým potokem. Od průtoku tímto místem jde již o takzvanou Teplou Vltavu. Ta se u Mrtvého Luhu stéká se Studenou Vltavou. Vltava se potom vlévá do nádrže Lipno 1. Pod Lipnem 1 leží pro raft i jiná plavidla velmi náročný úsek Čertovy proudy.

Příjemný odpočinek na vodě

Pro nafukovací čluny a pro klasické lodě je také velmi dobrým místem Berounka. Tato řeka nabízí překrásné průjezdy. Tato řeka v podstatě vznikla soutokem čtyř dalších řek, a to Radbuzy, Úslavy, Úhlavy a Mže. Pro vodáky je pravděpodobně nejatraktivnější horní tok této řeky. Jde o úsek mezi Plzní a Roztokami, dále o úsek mezi Berounem a Dobřichovicemi. Plavba Berounkou je typická zejména tím, že na březích neuvidíte prakticky žádné silnice a kolem vás se bude nacházet pouze samotná tichá příroda. Kraj, kterým protéká, je označován jako kraj spisovatele a velkého sportovního fanouška Oty Pavla, který proslul svými krásnými knihami pojednávajícími o svém dětství, které trávil právě v okolí této krásné řeky. Za zmínku stojí pochopitelně třeba jeho krásná novela Smrt krásných srnců anebo kniha povídek Jak jsem potkal ryby.

Napsat komentář